Projekt realizuje

FUNDACJA
BEZ NAZWYWspółorganizator:

Stowarzyszenie
Nasza GminaProjekt ze środków
Ministra Kultury i Sztuki
w ramach programu

WIE¦ KULTURALNA
Gmina Książ Wielkopolski • 2015

O PROJEKCIE

Projekt WIEŚ KULTURALNA realizujemy w ramach ogólnopolskiego programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego KULTURA DOSTĘPNA. Projekt realizowany jest wspólnie z mieszkańcami wsi Charłub oraz nowo powstałym tam Stowarzyszeniem Nasza Gmina.

Celem projektu jest stworzenie kompleksowej oferty kulturalnej w zakresie sztuk wizualnych, filmu, muzyk i teatru dla mieszkańców gminy Książ Wielkopolski. Planowane wydarzenia odbywać się będą w gospodarstwie mieszkającego na stałe w Charłubiu artysty Bohdana Kaczmarka i siedzibie w/w Stowarzyszenia oraz szkołach i świetlicach na terenie gminy.

Ważnym aspektem niniejszego projektu jest integracja społeczna 8,5 tys. grupy mieszkańców gminy i pobudzenie ich do wspólnego działania. W projekcie obok młodych, pełnych zapału młodych twórców biorą udział również m.in. takie postacie kultury i sztuki jak: Yach Paszkiewicz "ojciec" polskiego wideoklipu, twórca i dyrektor artystyczny Yachfilm Festiwalu w Gdańsku, Michał Merczyński twórca Międzynarodowego Festiwalu Malta i dyrektor NiNA, Maciej Cuskie i Marcin Sauter, wybitni polscy dokumentaliści oraz Dagmara Gregorewicz z zespołu DagaDana.

Uczestnictwo we wszystkich wydarzeniach i warsztatach jest ZA DARMO.
Zapraszamy!

(C)Fundacja Bez Nazwy & Stowarzyszenie Nasza Gmina, Bydgoszcz - Charłub 2015. All Rights Reserved

o projekcie  |   organizator  |   artyści  |   kalendarium  |   wydarzenia  |   kontakt

gir@ffe